Επίσημη Ιστοσελίδα
STOK LOGO 120x120

Συνομοσπονδία Τοπικών Ομοσπονδιών Κύπρου

aoknel logo 50x50against modern footballepel logo 50x50epol logo 43x50Ε.Π.Ο.Π.Λ.opn logo 50x50
ΠΑΑΟΚpao logo 50x50poal logo 50x50Π.Ο.Α.Σ.Π.poel logo 50x50poepa logo 44x50

PAAOK LOGO 489x445

 

Τελικός Κυπέλλου Επίλεκτης Κατηγορίας ΠΑΑΟΚ 2017-2018

 

Αθλητική Ένωση Τραχωνίου  --     Ανόρθωσις Μουτταγιάκας

 

           

 

 

Δημοτικό Στάδιο Γερμασόγειας

 

Κυριακή 15/04/2018

 

Ώρα 3:30μμ

 PAAOK CUPS TEAM 800x445

 

ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΠΑΑΟΚ 2017-2018

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

 

Α/Α ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ 16 & 17/12/2017
Α Σ&Π ΖΑΚΑΚΙΟΥ Vs FC INTERNATIONAL LIMASSOL
Β ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ Vs ΣΕΚ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Γ ΛΕΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ Vs Α.Ε.Ν.ΣΥΝ-Α&Ν ΟΝΗΣΙΦΟΡΟΥ
Δ ΑΕΚ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ Vs ΑΕ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ
Ε Κ&Ε ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ Vs ΘΟΙ ΠΥΡΓΟΥ
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 23  & 24/12/2017
1 ΠΑΡΘΕΝΩΝ ΧΑΛΚΟΥΤΣΑΣ Vs ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΟΥΣ Γ
2 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΜΟΥΤΤΑΓΙΑΚΑΣ Vs ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΟΥΣ Β
3 ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΟΥΣ Α Vs ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΟΥΣ Ε
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ Vs ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΟΥΣ Δ

 

Σημειώσεις:

  • Οι Αγώνες είναι μονοί με το σύστημα ΝΟΚ-ΟΥΤ.
  • Αν στην διάρκεια του κανονικού αγώνα δεν υπάρξει νικητής τότε ο αγώνας θα συνεχίζεται με ημίωρη παράταση.
  • Αν στην ημίωρη παράταση δεν υπάρξει νικητής τότε ο αγώνας θα κρίνεται στην διαδικασία των επανορθωτικών λακτισμάτων (πέναλτι).
  • Ποδοσφαιριστής που συμπληρώνει 2 κίτρινες κάρτες δεν δικαιούται συμμετοχή στον επόμενο αγώνα Κυπέλλου.
  • Γηπεδούχος είναι η ομάδα που βγήκε 1η από την κληρωτίδα.
  • Όλα τα έξοδα διαιτησίας επιβαρύνουν την γηπεδούχο ομάδα.
  • Ομάδα που δηλώνει αδυναμία να αγωνιστεί στην έδρα της για οποιοδήποτε λόγο (πχ επανασπορά γηπέδου) είναι υποχρεωμένη να υποδείξει νέα έδρα.
  • Ομάδα η οποία αδυνατεί να εξεύρει νέα έδρα με αποτέλεσμα την μη διεξαγωγή του αγώνα στη  προκαθορισμένη ημερομηνία θα μηδενίζεται.
  • Οι αγώνες είναι ορισμένοι να διεξαχθούν στις προκαθορισμένες ημερομηνίες 16-17/12/2017 & 23-24/12/2017 & 30-31/12/2017.
  • Αλλαγές στην ημερομηνία διεξαγωγής αγώνα θα επιτρέπονται μόνον μετά από κοινό αίτημα των 2 Σωματείων και αφού δηλώσουν γραπτώς στην Ομοσπονδία την ακριβή ημέρα, ώρα και έδρα διεξαγωγής του αγώνα.
  • Η Ομοσπονδία διατηρεί το δικαίωμα μη έγκρισης του αιτήματος.
  • Οι αγώνες της Προκριματικής Φάσης μπορούν να διεξαχθούν μόνον μετά από κοινό αίτημα των ομάδων σε οποιαδήποτε ημερομηνία από τις 07/10/2017 έως τις 16-17/12/2017 χωρίς να επηρεάζονται οι προκαθορισμένοι αγώνες Πρωταθλήματος.
  • Απαγορεύεται η αναβολή αγώνα μετά την ημερομηνία 16-17/12/2017.
  • Οι αγώνες της Προημιτελικής Φάσης  μπορούν να διεξαχθούν (αν είναι εφικτό και αν υπάρξουν νικήτριες ομάδες από την Προκριματική Φάση) μόνον μετά από κοινό αίτημα των ομάδων σε οποιαδήποτε ημερομηνία από τις 14/10/2017 έως τις 23-24/12/2017 χωρίς να επηρεάζονται οι προκαθορισμένοι αγώνες Πρωταθλήματος.
  • Οι Αγώνες της Ημιτελικής Φάσης θα διεξαχθούν στις 30-31/12/2017 και σε ουδέτερα γήπεδα, τα έξοδα θα επιβαρύνουν εξίσου και τις 2 ομάδες εκτός κι αν προκύψει διαφορετική συμφωνία με την Ομοσπονδία. Οι αγώνες της Ημιτελικής Φάσης μπορούν να διεξαχθούν μόνον μετά από κοινό αίτημα των ομάδων σε οποιαδήποτε ημερομηνία από τις 30-31/12/2017 μέχρι 24-25/02/2018χωρίς να επηρεάζονται οι προκαθορισμένοι αγώνες Πρωταθλήματος και αφού δηλώσουν γραπτώς στην Ομοσπονδία την ακριβή ημέρα, ώρα και έδρα διεξαγωγής του αγώνα.
  • Ο Τελικός Κυπέλλου έχει ορισθεί να διεξαχθεί στις 14 ή 15/04/2018 εκτός και αν η Ομοσπονδία σε συνεννόηση με τα 2 διαγωνιζόμενα Σωματεία συμφωνήσουν αλλιώς.

Πηγή : Ιστοσελίδα ΠΑΑΟΚ

 

PAAOK LOGO 489x445

 

Σας παρουσιάζουμε πιο κάτω τον προγραμματισμό της Ομοσπονδίας ΠΑΑΟΚ για τη ποδοσφαιρική περίοδο 2017/2018:

 

Επίλεκτη Κατηγορία

Πρωτάθλημα (3 γύρων)

15 Ομάδες: 1 Όμιλος 8 ομάδων & 1 Όμιλος 7 ομάδων

Α΄ Όμιλος                                                                      Β΄ Όμιλος

Α.Ε. Τραχωνίου                                                            Κ&Ε Τραχωνίου

ΑΕΝΣΥΝ – Α&Ν Ονησιφόρου Κολοσσίου              Ανόρθωση Μουτταγιάκας

Ανόρθωση Πολεμιδιών                                             ΑΕΚ Πολεμιδιών

ΘΟΙ Πύργου                                                                  Σωκράτης & Πανίκος Ζακακίου

Παρθενών Χαλκούτσας                                             Λένας Λεμεσού

ΣΕΚ ΑγΑθανασίου                                                      FC International Limassol

Αναγέννηση Γερμασόγειας                                       Χριστάκης Μηνά Κορφής

ΕΝ Αγ. Τύχωνα

 

Επίλεκτη Κατηγορία

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (1ος & 2ος Γύρος) Α΄ Όμιλος 8 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                               ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 1:8 2:7 3:6 4:5
2 8:5 6:4 7:3 1:2
3 2:8 3:1 4:7 5:6
4 8:6 7:5 1:4 2:3
5 3:8 4:2 5:1 6:7
6 8:7 1:6 2:5 3:4
7 4:8 5:3 6:2 7:1

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (1ος & 2ος Γύρος) Β΄ Όμιλος  7 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                               ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 1: ΚΕΝΗ 2:7 3:6 4:5
2 5ΚΕΝΗ 6:4 7:3 1:2
3 2: ΚΕΝΗ 3:1 4:7 5:6
4 6: ΚΕΝΗ 7:5 1:4 2:3
5 3: ΚΕΝΗ 4:2 5:1 6:7
6 7: ΚΕΝΗ 1:6 2:5 3:4
7 4: ΚΕΝΗ 5:3 6:2 7:1

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (Διεξαγωγή 3ου Γύρου) Α΄ Όμιλος   8 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                                  ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 6:8 1:4 2:3 5:7
2 8:1 7:2 3:6 4:5
3 4:8 7:1 2:6 3:5
4 8:2 1:3 4:7 5:6
5 8:3 1:5 2:4 6:7
6 7:8 6:1 2:5 3:4
7 5:8 1:2 4:6 3:7

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (Διεξαγωγή 3ου Γύρου) Β΄ Όμιλος  7 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                                  ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 6: ΚΕΝΗ 1:4 2:3 5:7
2 1: ΚΕΝΗ 7:2 3:6 4:5
3 4: ΚΕΝΗ 7:1 2:6 3:5
4 2: ΚΕΝΗ 1:3 4:7 5:6
5 3: ΚΕΝΗ 1:5 2:4 6:7
6 7: ΚΕΝΗ 6:1 2:5 3:4
7 5ΚΕΝΗ 1:2 4:6 3:7

Σημ. 1: Μετά την λήξη του Πρωταθλήματος (Α΄& Β΄& Γ΄ Γύρος) η 1η Ομάδα (από κάθε όμιλο) θα συμμετάσχει στο Πρωτάθλημα Ένταξης ΣΤΟΚ και θα διεκδικήσει σε αγώνα κατάταξης την συμμετοχή της στο Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών ΣΤΟΚ.

Σημ. 2: Μετά την λήξη του Πρωταθλήματος (Α΄& Β΄& Γ΄ Γύρος) η 2η Ομάδα (από κάθε όμιλο) θα διεκδικήσει σε αγώνα κατάταξης την συμμετοχή της στο Πρωτάθλημα Ένταξης ΣΤΟΚ.

Σημ. 3: Μετά την λήξη του Πρωταθλήματος (Α΄& Β΄ & Γ΄ Γύρος) η 6η – 7η – 8η Ομάδα (από τον Α΄ όμιλο)  και 6η – 7η Ομάδα (από τον Β΄ όμιλο)  θα διαβαθμίζονται στην Α΄ Κατηγορία.

 


Α΄ Κατηγορία

Πρωτάθλημα 3 γύρων

7 Ομάδες: 1 Όμιλος 

Απόλλων Αγριδιών                      

Ευριπίδης Νούρος Απαισιάς

Αργοναύτες Ερήμης                    

ΘΟΙ Πισσουρίου

Ατε-Πεκ Αγ. Μάμα                         

Κυριάκος Μάτσης Συν. Κολοσσίου

ΠΑΕ Λόφου


Α΄ Κατηγορία

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (1ος & 2ος Γύρος) 7 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                               ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 1:ΚΕΝΗ 2:7 3:6 4:5
2 ΚΕΝΗ:5 6:4 7:3 1:2
3 2: ΚΕΝΗ 3:1 4:7 5:6
4 ΚΕΝΗ:6 7:5 1:4 2:3
5 3: ΚΕΝΗ 4:2 5:1 6:7
6 ΚΕΝΗ:7 1:6 2:5 3:4
7 4: ΚΕΝΗ 5:3 6:2 7:1

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ (Διεξαγωγή 3ου Γύρου) 7 Ομάδες

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ                                                  ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
1 6:ΚΕΝΗ 1:4 2:3 5:7
2 ΚΕΝΗ:1 7:2 3:6 4:5
3 4:ΚΕΝΗ 7:1 2:6 3:5
4 ΚΕΝΗ:2 1:3 4:7 5:6
5 ΚΕΝΗ:3 1:5 2:4 6:7
6 7:ΚΕΝΗ 6:1 2:5 3:4
7 5:ΚΕΝΗ 1:2 4:6 3:7

Σημ. 1: Μετά την λήξη του Πρωταθλήματος (Α΄& Β΄& Γ΄ Γύρος) η 1η-2η Ομάδα θα συμμετέχουν στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας την επόμενη περίοδο.

 

Στόχος

Την περίοδο 2018-2019 να δημιουργηθεί Πρωτάθλημα:

  • Επίλεκτης Κατηγορίας με την συμμετοχή 12 Ομάδων.
  • Α΄ Κατηγορίας με την συμμετοχή 10 Ομάδων.

Επικοινωνία

Αμφιπόλεως 21, Γραφ. Α101

2025

Στρόβολος

Τηλ: 22449530

Φαξ: 22449531