ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

Κρίνονται σήμερα Κυριακή (22/5/22) ακόμη δύο εισιτήρια ανόδου στην Επίλεκτη Κατηγορία

player2022

Δύο αγώνες της προημιτελικής φάσης περιλαμβάνει το σημερινό, Κυριακή 22 Μαϊου 2022,  πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ 2021/2022.

Οι νικήτριες ομάδες των σημερινών αγώνων κερδίζουν και τη συμμετοχή τους στο πρωτάθλήμα της Επίλεκτης Κατηγορίας της ΣΤΟΚ για την επόμενη ποδοσφαιρική περίοδο 2022/2023.

Οι αγώνες αρχίζουν στις 4.30μμ και θα υπάρχει ενημέρωση για την εξέλιξη του σκορ από το άρθρο αυτό.

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Κιτίου  Vs  ΑΠΕΠ Πελεντρίου   στο  Δημοτικό Γήπεδο Πολεμιδιών «ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ-ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ»

Στο 25΄ χαμένο πέναλτι για το Σπάρτακο Κιτίου

Στο  31΄ 0 – 1 με πέναλτι, προηγείται η ΑΠΕΠ Πελεντρίου.

Αποτέλεσμα ημιχρόνου 1 – 0 υπέρ της ΑΠΕΠ.

Στο 55΄ ισοφαρισε ο Σπάρτακος σε 1 – 1

Στο 75΄ κόκκινη κάρτα για ποδοσφαιριστή της ΑΠΕΠ, συνεχίζει με 10.

Ο αγώνας τελειώσε στο 90λεπτο, ισόπαλο αποτέλεσμα 1 – 1 και οδηγείται στη παράταση.

Ημίχρονο παράτασης, ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1.

Τέλος αγώνα ισόπαλος.

Πάμε στη διαδικασία των πέναλτι.

Στα πέναλτι κέρδισε η ΑΠΕΠ Πελεντριού με 4-3 και ταυτόχρονα και την άνοδο στην Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ

ΑΤΕ-ΠΕΚ Εργατών  Vs  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λυθροδόντα   στο γήπεδο  ΘΟΙ Λακατάμιας

Ο αγώνας αναβλήθηκε κατόπιν απόφασης του διαιτητή λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου.

Το γήπεδο κατέστη ακατάλληλο λόγω έντονης βροχόπτωσης που υπήρχε στη περιοχή.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί τη Τρίτη 24 Μαϊου και το γήπεδο θα ανακοινωθεί αύριο Δευτέρα