ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

Αγώνες Προημιτελικής Φάσης Πρωταθλήματος Ένταξης 2018/2019 – Ροή αποτελεσμάτων

goal new

Οι αγώνες θα διεξαχθούν τη Κυριακή  19 Μαΐου 2019, αρχίζουν στις 4.30μμ και θα σας ενημερώνουμε για τη εξέλιξη του σκορ.

20190519λενγερ Φάση από τον αγώνα στην Ερήμη

ΛΕΝΑΣ Λεμεσού     Vs   ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F.C.      Κοινοτικό Στάδιο Ερήμης

Διαιτητής   ΘΩΜΑΣ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Α’ Βοηθός Διαιτητής   ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
Β’ Βοηθός Διαιτητής   ΣΑΒΒΑΣ ΚΑΝΑΡΗΣ
Παρατηρητής   ΜΙΧΑΗΛ ΙΩΑΝΝΟΥ

Στο  20΄ η Γεροσκήπου ανοίγει το σκορ με γκολ του Μάριου Ιωάννου.

Στο 34΄  ισοφαρίζει ο Λένας σε  1 – 1 με γκολ του Μάριου Κωνσταντίνου.

Τέλος ημιχρόνου, οι δύο ομάδες είναι ισοπαλες 1 – 1.

54΄ κόκκινη κάρτα για το Κωνσταντίνο Σολωμού της Γεροσκήπου.

Υπαρχει ένταση και διακοπή στον αγώνα. Αποβάλλονται από τον αγωνιστικό χώρο οι προπονητές των δύο ομάδων, ο Δημήτρης Ιωάννου της Γεροσκήπου  και Νίκος Γεωργίου του Λένα.

Τελικό σκορ ενενηνταλέπτου ισόπαλο 1 – 1, ο αγώνας οδηγέιται στη παράταση.

Πέναλτυ για τη Γεροσκήπου στο 1ο  λεπτό της παράτασης το εκτελεί ο James Sanderson  και σημειώνει το 2 – 1.

5΄ της παράτασης ο Λένας ισοφαρίζει σε 2 – 2 με το Μάριο Κωνσταντίνου.

Τέλος 1ου ημιχρόνου της παράτασης, διατηρείται το 2 – 2.

108΄ πέναλτυ υπέρ της Γεροσκήπου το εκτελεί εύστοχα ο James Sanderson και πετυχαίνει το 3 – 2.

110΄ 4ο γκολ για τη Γεροσκήπου και πάλι με το James Sanderson ο οποίος πετυχαίνει χατ-τρικ.

Έντονες διαμαρτυρίες από τους ποδοσφαιριστές του Λένα για το 4ο γκολ και νέα διακοπή στον αγώνα.

Ο αγώνας επαναρχίζει μετά από 8 λεπτά με το Λένα να συνεχίζει  με 9 ποδοσφαιριστές αφού αποβλήθηκαν οι Δημήτρης Παπαμιχαήλ και Νικόλας Αχιλλέως.

Τελικό αποτέλεσμα 4 – 2 για τη Γεροσκήπου η οποία κερδίζει την άνοδο της στην Επίλεκτη Κατηγορία της ΣΤΟΚ.

Στο 20΄  η Ομόνοια ανοίγει το σκορ και προηγείται με 1 – 0. Το γκολ ο Αθανασίου

Στο 23΄ η Ομόνοια πετυχαίνει και 2ο γκολ με τον Νεάρχου.

Τέλος ημιχρόνου βρίσκει την Ομόνοια να προηγείται με 2 – 0.

49΄  η Ομόνοια σημειώνει και 3ο γκολ με σκόρερ και πάλι τον Αθανασίου και προηγείται με 3 – 0.

76΄  μειώνει ο Σπάρτακος σε 3 – 1 με γκολ από το Χατζηνικόλα από το σημείο του πέναλτυ.

78΄  4ο  γκολ για την Ομόνοια και γίνεται το 4 – 1. Σκόρερ ο Μιχαήλ.

85΄  η Ομονοια προηγείται με 5 – 1 με σκόρερ και πάλι τον Αθανασίου ο οποίος σημειώνει χατ-τρικ.

Τελικό σκορ 5 – 1 υπέρ της ομάδας της  Ομόνοιας η οποία κερδίζει και την άνοδο της στην Επίλεκτη Κατηγορία της ΣΤΟΚ

20190519κορευα Οι δύο ομάδες πριν από την έναρξη του αγώνα στη Λακατάμια

ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013    Vs     ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ    Αγίων Τριμιθιάς    Στάδιο ΘΟΙ Λακατάμιας

Διαιτητής ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΕΛΛΑΣ
Α’ Βοηθός Διαιτητής ΑΔΑΜΟΣ ΑΔΑΜΟΥ
Β’ Βοηθός Διαιτητής ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΙΕΡΗ
Παρατηρητής ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ

Στο 14΄ ο Ευαγόρας ανοίγει το σκορ και προηγείται με 1 – 0. Το γκολ σημείωσε ο Σταύρος Στυλιανίδης με κεφαλιά.

20190519κορευα1

Στο 30΄ ισοφαρίζει ο Κόρνος σε 1 – 1 με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Αντρέα Αντρέου.

Τέλος ημιχρόνου βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες 1 – 1.

Στο  60΄ ο Κόρνος παίρνει προβάδισμα με 2 – 1 με γκολ που σημείωσε ο Γιώργος Κωνσταντίνου.

65΄ 3 – 1 μπροστά ο Κόρνος με σκόρερ το Στέφανο Λοϊζου με κεφαλιά.

Τελικό σκορ 3 – 1 υπέρ της ομάδας του Κόρνου η οποία κερδίζει και την άνοδο της στην Επίλεκτη Κατηγορία της ΣΤΟΚ

ΑΕΠ Πολεμιδιών   Vs   ΑΝΟΡΘΩΣΗ Μουτταγιάκας    Δημοτικό Στάδιο Γερμασόγειας

Διαιτητής   ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ
Α’ Βοηθός Διαιτητής   ΠΑΝΙΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
Β’ Βοηθός Διαιτητής   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
Παρατηρητής   ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΣΚΑΠΟΥΛΛΗΣ

Στο 30΄ διατηρείται το ισόπαλο αποτέλεσμα χωρίς γκολ  στον αγώνα στη Γερμασόγεια.

Στο 53΄ η Ανόρθωση προηγείται 1 – 0 με γκολ του Βασίλη Χαραλάμπους.

75΄  2 – 0 για την Ανόρθωση Μουτταγιάκας με σκόρερ το Παναγιώτη Χρυσοστόμου.

Στο 80΄  μειώνει η ΑΕΠ Πολεμιδιών σε 1 – 2

85΄ ισοφαρίζει η ΑΕΠ Πολεμιδιών σε 2 – 2.

Τελικό σκορ ενενηνταλέπτου ισόπαλο 2 – 2, ο αγώνας οδηγέιται στη παράταση.

Λήξη 1ου ημιχρόνου της παράτασης διατηρείται το ισόπαλο 2 – 2.

Στο  106΄ η ΑΕΠ Πολεμιδιών σημειώνει γκολ και προηγείται με 3 – 2.

Τελικό σκορ 3 – 2 υπέρ της ΑΕΠ Πολεμιδιών η οποία κερδίζει την άνοδο της στην Επίλεκτη Κατηγορία της ΣΤΟΚ.

Οι νικήτριες ομάδες των πιο πάνω αγώνων κερδίζουν την  άνοδο τους στην Επίλεκτη Κατηγορία της ΣΤΟΚ για την ποδοσφαιρική περίοδο 2019/2020.

Η κλήρωση για τους ημιτελικούς καθώς και για τις θέσεις 5 έως 8 θα γίνει σήμερα στις 7.30μμ στα γραφεία της ΑΟΚΝΕΛ στη Λεμεσό.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 25 Μαϊου 2019.